Odstranění tetování

Pracujeme s typem laseru PURESKIN FX 101, který dokáže rychle a efektivně odstranit z kůže tetování. Jde o laser nové generace, který je nejúčinnější a ke kůži nejšetrnější z existujících způsobů odstranění tetování.

Pro koho je laser vhodný?

Odstranění tetování laserem je vhodné pro toho, kdo:

  • se chce svého tetování zbavit
  • chce své tetování předělat a z různých důvodů to není možné

Laser

  • pracuje prostřednictvím světelného paprsku, který proniká do kůže, kde rozbíjí molekuly pigmentu tetovací barvy
  • laser zasahuje pouze místa s pigmenty tetovací barvy, na okolní tkáň nijak nepůsobí.
  • je vhodný pro odstranění nechtěného tetování
  • jeho efekt je okamžitě viditelný, nikoliv však při prvním ošetření 100%
  • pro požadovaný efekt je ošetření třeba opakovat
  • četnost opakování je zcela individuální, záleží na mnoha faktorech (stáří tetování, barva,   imunitní systém každého člověka, apod.)
  • laser nezanechává jizvy

Proces odstranění

Před samotným ošetřením absolvuje klient nejprve konzultaci, při které je třeba zhodnotit daný problém co do proveditelnosti, časové a finanční náročnosti tak, abychom dosáhli nejlepšího možného výsledku. Součástí této konzultace je zároveň test, který na malé plošce klientovi kůže ukáže účinnost odstranění tetování laserem, ale zejména provedeme test citlivosti laseru na kůži. Ve zcela výjimečných případech se může projevit alergická reakce na paprsky laseru a těmto projevům se snažíme maximálně předcházet.

Pro různé barvy tetování se volí různé vlnové délky laseru.

Laserový paprsek proniká do kůže (aniž by ji výrazně porušil), kde je uložen pigment s tetovací barvou  a rozbíjí jednotlivé molekuly pigmentu na mikročástečky. S těmito mikročástečkami si dále poradí imunitní systém, který je pomocí látkové výměny postupně vyloučí z těla. Efekt je okamžitě viditelný, i když po prvním ošetření ne 100%.

Počet opakování je zcela individuální, především záleží na barevném spektru tetování, imunitním systému každého jednotlivce. 

Ošetření je třeba opakovat v rozmezí 5 – 12 týdnů (záleží na rychlosti hojení, imunitním systému každého individuálně).

Laser pracuje s vysokou přesností, díky tomu je maximálně šetrný k Vaší pokožce a NEZANECHÁVÁ JIZVY.

Ošetření není zcela bezbolestné, klient může pociťovat jemné pálení,či štípání.“ Tam kde bolelo tetování, tak tam bolí více i odstranění“. Na citlivých partiích, případně velkých plochách lze použít lokální anestetikum – znecitlivující mast.

Proces hojení

Bezprostředně po zákroku může být kůže zarudlá, místy i oteklá. Tyto projevy by měly velice rychle opadnout. U tmavých a velkých ploch může dojít bezprostředně po ošetření k vzniku drobných puchýřků, které je třeba nechat zahojit. V průběhu hojení je možné, že se v místě ošetření vytvoří tenká šupinka/stroupek, která se po zahojení sloupne. Při procesu hojení nedochází ke zjizvení tkáně – jen ve zcela výjimečných případech, následkem alergické reakce.

Bezprostředně po ošetření není vhodné koupání v bazénu s chlorovanou vodou a slunění!!!Pokožce je vhodné dát prostor k dýchání, tzn. není vhodné žádné těsné a upnuté oblečení! Dále doporučujeme min. 1 měsíce chránit místo ošetření před sluncem krémem se silným UV faktorem (doporučujeme minimálně krém s UV faktorem 50).‘‘Pečovat o ránu stejně jako při novém tetování.‘‘                        

Pro jakékoliv informace kontaktujte EFKA tattoo, rádi Vám poradíme!